„Apple“ patvirtina „Epic Games“ prekyvietės programą po pirminių atmetimų
Po daugybės atmetimų „Apple“ patvirtino „Fortnite“ gamintojo „Epic Games“ trečiųjų šalių programų rinką, skirtą paleisti ES. Kaip dabar leidžiama pagal ES skaitmeninių rinkų aktą (DMA), „Epic“ anksčiau šiais metais paskelbė, kad planuoja grąžinti tiek skaitmeninę parduotuvę, tiek pavyzdinį žaidimą „Fortnite“ į „iOS“ Europoje. Tačiau penktadienį „Epic Games“ kreipėsi į X (buvusį „Twitter“) ir skundėsi, kad „Apple“ du kartus atmetė jos pareiškimą dėl susirūpinimo, kad jos žaidimų parduotuvė per daug panaši į „Apple App Store“. Tada „Epic“ pareiškė, kad perduos šį klausimą Europos reguliavimo institucijoms peržiūrėti.
Vėliau tą pačią dieną „Apple“ patvirtino trečiosios šalies prekyvietės programą su sąlyga, kad „Epic Games“ atliks reikiamus pataisymus vėlesniame atnaujinime.
Remiantis pranešimais apie X, „Epic Games“ iš pradžių teigė, kad „Apple“ atmetė jos pateiktą informaciją, pavyzdžiui, žaidimų mygtuko „Įdiegti“ padėtį, kuri, „Apple“ teigimu, yra per daug panaši į jos mygtuką „Gauti“. Ji taip pat teigė, kad ji buvo atmesta, nes jos etiketė „pirkimas programoje“ per daug panaši į „Apple“ etiketę.
„Epic“ teigė, kad naudoja tas pačias pavadinimų taisykles, kurios yra standartinės populiariose programų parduotuvėse kitose platformose.
Bendrovė taip pat pavadino atmetimą „savavališku, trukdančiu ir pažeidžiančiu DMA“ ir teigė, kad savo susirūpinimą išsakė su Europos Komisija.
Penktadienio popietę „Apple“ pranešė patvirtinusi „Epic Sweden AB Marketplace“ programą, tačiau pridūrė, kad žaidimų gamintojui vis tiek reikės atlikti „Apple“ reikalaujamus pataisymus. Remiantis „Apple“ kūrėjo sutarties 2.3 (G) dalimi, „Epic Games“ sutiko, kad jos žaidimų parduotuvė neatrodytų klaidinamai panaši į „App Store“, teigė „iPhone“ gamintojas. „Apple“ pažymėjo, kad „Epic“ paprastai laikėsi šių nurodymų, išskyrus atsisiuntimo mygtuko dizainą ir kopiją.
„Apple“ taip pat teigė, kad „Epic Games“ „Fortnite“ programa jau buvo patvirtinta.
„Epic“ atvejis yra puikus pavyzdys, kaip „Apple“ bus griežtai laikydamasi naujų taisyklių, kurios pirmą kartą leidžia trečiųjų šalių programų parduotuves „iOS“. Pernelyg didelis atmetimas taip pat gali atgrasyti kitus kūrėjus, norinčius išbandyti vandenis savo platinimo kanalais.
Pagal naujas DMA taisykles „Apple“ privalo leisti trečiųjų šalių programų parduotuves „iPhone“, nes technologijų milžinas pagal ES teisę buvo laikomas „vartų prižiūrėtoju“. Programų kūrėjai taip pat gali pereiti prie naujų DMA taisyklių, kurios leidžia sumažinti komisinius už pirkinius programoje App Store, nors šis procesas vis dar apima mokesčius pagal sudėtingą naują struktūrą, pagal kurią kūrėjai moka Apple už jos technologijos naudojimą. vietoj to.
„Epic“ daugelį metų kovojo su „Apple“ dėl būdo pasiekti savo klientus „iPhone“ nemokant komisinių už pirkinius programoje. Bendrovė perdavė bylą JAV teismams, kur galiausiai pralaimėjo daugumoje frontų, nes neįrodė, kad „Apple“ yra monopolistas. Tačiau „Epic“ besitęsiantys skundai parodė, kad „Apple“ trumpam nutraukė žaidimų kūrėjo paskyrą ES, kol ES reguliuotojai vėl įsikišo. Nuo tada „Epic Games“ pažadėjo paleisti „Fortnite“, skirtą „iOS“ ir „iPad“, ES ir pateikti savo žaidimų parduotuvę rinkai.
„Epic“ patvirtino savo prekyvietės programos patvirtinimą sistemoje „X“ ir el. laišku su „TechCrunch“.
Atnaujinimas, 2024-07-05, 17:28 ET Šis įrašas buvo atnaujintas iš pradinės versijos, naudojant naujausią plėtrą, apimančią Apple patvirtintą Epic Games prekyvietės programą ES.