AWS pritraukia „OpenSearch“ į „Linux Foundation“ skėtį
AWS šiandien paskelbė, kad perkelia „OpenSearch“, savo populiaraus Elasticsearch paieškos ir analizės variklio atvirojo kodo šakę, į „Linux Foundation“, paleisdama labai taikliai pavadintą „OpenSearch Foundation“.
AWS pirmą kartą pradėjo „OpenSearch“ projektą 2021 m., kai „Elastic“ pakeitė savo „Elasticsearch“ ir „Kibana“ projektų licenciją į savo patentuotą „Elastic License“ licenciją. Tuo metu keli atvirojo kodo pardavėjai pasirinko panašius pakeitimus, daugiausia siekdami užkirsti kelią dideliems debesų paslaugų teikėjams, ypač AWS, siūlyti priglobtas paslaugas pagal jų programinę įrangą.
Šiek tiek ironiška, kad šis žingsnis įvyko tik praėjus kelioms savaitėms po to, kai „Elastic“ paskelbė, kad vėl siūlys „Elasticsearch“ ir „Kibana“ pagal atvirojo kodo licenciją, AGPL, kuri reikalauja, kad vartotojai paskelbtų visą šaltinio kodą, jei jie atliktų kokių nors pakeitimų. Įdomu tai, kad „Elastic“ pasirinko šią parinktį, kuri bus prieinama lygiagrečiai su jos pačios griežtesne licencija, nes, kaip sakė bendrovė, „turime žmonių, kuriems labai patinka ELv2“.
Kai AWS sukūrė OpenSearch, projektas buvo gana skeptiškas. Galų gale, AWS niekada nebuvo valdęs tokio didelio projekto. Mukul Karnik, AWS paieškos paslaugų generalinis direktorius, tai pripažino.
„Kai tuo metu sukūrėme „OpenSearch“, „Amazon“ ir AWS buvo nauja perimti atvirojo kodo projektą ir jį plėtoti“, – sakė jis interviu prieš šiandieninį pranešimą. „Nuo pat pradžių mūsų tikslas buvo būti bendruomenės iniciatyva ir pažiūrėti, kaip galėtume paskatinti daugiau bendruomenės narių dalyvauti projekte ir prisidėti.
Karnikas pažymėjo, kad AWS palaipsniui atvėrė projektą, skatindama įnašus ir platesnį valdymą. „Kai kuriais atžvilgiais, mes darome šiuos organinius veiksmus, kad išsiaiškintume, kaip į projektą įtraukti daugiau žmonių.
Šiandien pradėjus veikti, daugelis kitų didelių įmonių, įskaitant SAP ir Uber, prisijungia prie fondo kaip pagrindiniai nariai, o Aiven, Aryn, Atlassian, Canonical, Digital Ocean, Eliatra, Graylog, NetApp Instaclustr ir Portal26 prisijungia kaip pagrindiniai nariai.
Karnikas pažymėjo, kad AWS tikisi padidinti savo indėlį į „OpenSearch“.
2021 m. pamatai dar nebuvo įtraukti į gaires, tačiau projekto įgyvendinimas į atskirą pamatą dabar atrodo kaip natūralus kitas žingsnis, sakė Karnikas. Jis taip pat pažymėjo, kad „OpenSearch“ ekosistema į projektą įtraukė nemažai savo naujovių, įskaitant jos perkėlimą iš klasterio pagrindu veikiančios sistemos į labiau debesų savąją architektūrą. Jis taip pat pažymėjo, kad projektas neseniai pristatė atnaujinimus, tokius kaip skaičiavimo ir saugojimo atskyrimas, taip pat segmentų replikacija. Atsiradus dirbtiniam intelektui, susidomėjimas OpenSearch kaip vektorine duomenų baze taip pat išaugo, sakė Karnikas.
Naujasis fondas laikysis įprasto „Linux Foundation“ valdymo modelio su valdyba ir techniniu valdymo komitetu.
„Linux Foundation džiaugiasi galėdamas suteikti neutralią vietą atviram ir bendradarbiaujančiam vystymuisi, susijusiam su atvirojo kodo paieška ir analitika“, – sakė „Linux Foundation“ vykdomasis direktorius Jimas Zemlinas. „Paieška yra tai, kuo mes kasdien pasitikime tiek verslo, tiek vartotojų tikslais, todėl tikimės paremti OpenSearch bendruomenę ir padėti jai teikti galingus paieškos ir analizės įrankius organizacijoms ir asmenims visame pasaulyje.
Kaip ir daugelio panašių fondų atveju, viena iš priežasčių, kodėl AWS nusprendė prisidėti prie projekto dabar, yra gauti prieigą prie „Linux Foundation“ paslaugų ir patirties valdant ir plėtojant atvirojo kodo projektus. Be to, šis žingsnis padeda „OpenSearch“ atsisakyti savo suvokimo kaip pirmiausia AWS grindžiamo projekto, o tai yra esminis žingsnis siekiant tolesnio augimo ir platesnio pritaikymo.