MIT minkšta robotų sistema skirta bakalėjos prekėms pakuoti
Pirmoji savitarnos kasos sistema buvo įdiegta 1986 m. Krogerio bakalėjos parduotuvėje visai šalia Atlantos. Prireikė kelių dešimtmečių, tačiau ši technologija pagaliau paplito visoje JAV Turint galvoje automatizuotą bakalėjos parduotuvių judėjimą, atrodo, kad robotų krovimas į maišus negali labai atsilikti.
MIT CSAIL skyrius šią savaitę demonstruoja RoboGrocery. Kompiuterinis matymas sujungiamas su minkštu robotu griebtuvu, kad būtų galima susidėti daugybę skirtingų daiktų. Norėdami išbandyti sistemą, mokslininkai ant bakalėjos konvejerio juostos padėjo 10 robotui nežinomų objektų.
Produktai svyravo nuo subtilių gaminių, tokių kaip vynuogės, duona, lapiniai kopūstai, bandelės ir krekeriai, iki daug kietesnių, tokių kaip sriubos skardinės, patiekalų dėžutės ir ledų indai. Pirmiausia įsijungia regėjimo sistema, aptikdama objektus prieš nustatydama jų dydį ir orientaciją ant diržo.
Kai griebtuvas liečia vynuoges, pirštuose esantys slėgio jutikliai nustato, kad jos iš tikrųjų yra gležnos, todėl neturėtų patekti į maišo dugną – ko daugelis iš mūsų, be abejo, išmoko sunkiai. Be to, pažymima, kad sriubos skardinė yra tvirtesnės struktūros ir įkiša ją į maišelio dugną.
„Tai svarbus pirmas žingsnis link robotų pakavimo bakalėjos ir kitų prekių realiomis sąlygomis“, – sakė vienas iš tyrimo autorių Annan Zhang. „Nors mes nesame visiškai pasirengę komerciniam diegimui, mūsų tyrimai rodo, kad gali būti integruoti keli jutimo būdai minkštose robotų sistemose.”
Komanda pažymi, kad dar yra daug galimybių tobulėti, įskaitant grasperio ir vaizdo sistemos atnaujinimus, kad būtų galima geriau nustatyti, kaip ir kokia tvarka supakuoti daiktus. Sistemai tapus tvirtesnei, ją taip pat galima pritaikyti už bakalėjos ribų į pramonines erdves, pavyzdžiui, perdirbimo gamyklas.