Ostine įsikūrusi „Ironspring Ventures“ surinko 100 mln. USD, kad galėtų investuoti į pramonės revoliuciją
Kai 2020 m. „Ironspring Ventures“ pradėjo veiklą, siekdama paremti startuolius tokiuose pramonės sektoriuose kaip statyba ir gamyba, tai buvo viena iš nedaugelio ankstyvosios stadijos rizikos įmonių, atkreipiančių dėmesį į tuos kapitalui imlius sektorius. Dabar įmonės vertė padvigubėja.
Ostine, Teksase įsikūrusi įmonė surinko 100 mln. Tai yra pastebimas padidėjimas, palyginti su 2021 m. uždarytu 61 mln. USD debiutiniu įmonės fondu. Šis paskutinis padidinimas leido įmonei pasamdyti pirmąją direktorę Colleen Konetzke ir platformos vadovę Stephanie Volk. Įmonė planuoja investuoti II fondą į 20 naujų įmonių, per metus paremdama apie tris įmones.
„Tai, ką matėme tada, buvo tokia pat tiesa, kaip matome šiandien“, – „TechCrunch“ pasakojo „Ironspring“ įkūrėjas ir generalinis partneris Ty Findley. „Rizikos pramonėje yra didelis atotrūkis, kuris nuodugniai tiria ir turi tikrą GP rinką, tinkančią šioms pramonės rinkoms ir gali padėti jiems naršyti gana sudėtingoje rinkoje. [process]. Kai tikrai riedi [these industries] jie sudaro daugiau nei pusę JAV BVP. Mano tvirta nuomonė yra tokia, kad mes, kaip šalis, tiesiog negalime leisti, kad JAV liktų nuošalyje.
Pramonės šakos, kurias nurodo Findley, yra: gamyba, statyba, transportas ir energetika. Pirmajame savo fonde įmonė rėmė 16 įmonių, įskaitant „Solvento“, kurianti mokėjimų infrastruktūrą krovinių gabenimo įmonėms Meksikoje, „OneRail“, paskutinės mylios logistikos įmonė, ir „Prokeep“, platintojų komunikacijos platforma, ir kt.
„Ironspring“ jau parėmė šešias bendroves su II fondu ir panaudojo maždaug ketvirtadalį fondo lėšų. Findley teigė, kad pagrindinis skirtumas tarp I ir Fund II yra tas, kad papildomas kapitalas leidžia įmonei šį kartą išrašyti didesnius čekius – nuo 2 iki 4 mln.
Findley sakė, kad jis džiaugiasi, kad dabar turi naują kapitalo fondą, kurį galėtų investuoti, nes makroekonominiai vėjai daro įtaką pramonės šakoms, į kurias jie sutelkia dėmesį. Tiekimo grandinės suvaržymai, prasidėję per Covid-19, vis dar tęsiasi, be naujų, kuriuos paskatino konfliktas Artimuosiuose Rytuose. Politika, įskaitant Infliacijos mažinimo įstatymą, CHIPS ir Mokslo įstatymą, šiems sektoriams taip pat atneša triukšmo ir vyriausybės pinigų. Be to, Findley pridūrė, kad AI pažanga šiose pramonės šakose gali padaryti didžiulį skirtumą.
„Matome, kad į šias pramonės šakas plūsta vis daugiau aukščiausio lygio technologijų ir inovacijų talentų“, – sakė Findley. „Nesvarbu, ar jie grįžta iš naujausių technologijų vienaragių, ar tiesiog kiti technikos talentai, kurie tiesiog nori padaryti didelę įtaką savo karjerai, kuri nėra pagrįsta dalijimusi nuotraukomis, reklama ar kitos kriptovaliutos vaikymu, tokios yra makrokomandos.
GoodShip yra geras to pavyzdys. Krovinių organizavimo ir pirkimų platformą pradėjo kurti buvę „Convoy“ operatoriai. „Ironspring“ kartu su „Chicago Ventures“ vadovavo 2023 m. įmonės pardavimui ir šiais metais vėl pasirodė A serijoje.
Nors „Irongspring“ buvo viena iš pirmųjų ankstyvojo etapo firmų, susitelkusių į šią erdvę, ši kategorija dar labiau perpildyta, nes į erdvę įžengė tokios įmonės kaip Andreessen Horowitz, General Catalyst ir Bessemer. Tačiau Findley nežiūri į šių vardinių firmų įėjimą kaip į konkurenciją.
„Aš tikiu, kad kuo daugiau kapitalo pateks į šias pramonės šakas, tuo geriau“, – sakė Findley. „Tai puikūs sąjungininkai. Negalėtume atlikti savo darbo pradiniame etape, jei neturėtume didelio augimo pasroviui.
Findley teigė, kad norint sėkmingai augti tokio tipo startuoliams reikia kaimo, ir jis džiaugiasi, kad kitos įmonės gali pasiūlyti kitokias perspektyvas savo portfelio įmonėms. Jis pridūrė, kad įmonė kviečia šias kitas įmones į savo podcast'ą Heavy Hitters, kad sukurtų išteklius savo portfelio įmonėms ir ne tik. Įmonės podcast'e buvo žymių rizikos kapitalo įmonių, įskaitant: Katherine Boyle, A16z generalinę partnerę, Aaroną Jacobsoną, NEA partnerį ir Liorą Susan, „Eclipse Ventures“ generalinį direktorių ir įkūrėją.
Findley mano, kad jie vis tiek išsiskirs tarp augančio triukšmo dėl savo sektoriaus patirties ir „slapto padažo“ LP bazės. Įmonės LP bazę sudaro pramonės šakų, kuriose jie dirba, operatoriai, turintys statybų ir gamybos įmonių ir galinčių ne tik patarti bei patarti įmonėms, bet ir būti potencialiais klientais.
„Ironspring“ įsikūrusi Ostine yra privalumas, sakė Findley, dėl to, kur jie investuoja – pasakojimas prieštarauja tam, kaip daugelis kitų rizikos ekosistemos narių žiūri į kadaise besiformuojantį technologijų centrą. Findley teigė, kad daugelis pramonės šakų, į kurias orientuojasi įmonė, turi istoriją Ostine, o „Tesla“ perkėlus ten savo būstinę ir neseniai patvirtintą 6,4 mlrd. USD, skirto „Samsung“ infrastruktūros įstatymui ten gaminti puslaidininkinius lustus, ji turi reikiamą talentą vairuoti skaitmeninės pramonės revoliucija.
„JAV negali leisti, kad šios svarbios pramonės šakos būtų paliktos nuošalyje“, – sakė Findley. „Esame čia ilgam laikui, siekdami užtikrinti, kad to niekada neatsitiktų“.