Ukrainoje siaučiant karui, investicijos į Europos gynybą ir dvejopo naudojimo technologijas sparčiai auga


2024 m. į Europos gynybos technologijas bus investuota milijardas dolerių rizikos kapitalo, pirmą kartą žemyne, o nuo 2018 m. padidės penkis kartus. Investicijos atsirado tiek dėl didėjančių geopolitinių neramumų, tiek dėl žiaurios Rusijos invazijos į Ukrainą. .

Duomenys, pateikti naujoje Dealroom ataskaitoje, rodo, kad rizikos kapitalo investicijos į su gynyba susijusias technologijas 25 % viršija bet kokias kitas investicijas NATO šalyse ir jos sąjungininkėse, o nuo 2018 m. iš viso siekia 3 mlrd.

Didžiąją dalį investicijų į erdvę nuo to laiko užėmė Vokietijos, JK ir Prancūzijos startuoliai, kurie kartu sudarė 87% arba 2,2 mlrd. Vien Vokietijos gynybos technologijų įmonės per pastaruosius šešerius metus surinko daugiau nei Šiaurės šalyse, Nyderlanduose, Šveicarijoje ir JK kartu paėmus. Ši žinia kai kuriuos stebėtojus gali nustebinti, atsižvelgiant į Vokietijos vyriausybės atsargumą dėl ginklų gabenimo į Ukrainą.

Didžioji šių investicijų dalis buvo skirta įmones, įsikūrusias iš Miuncheno, kurios ataskaitoje buvo Europos miestų sąrašo viršuje. Tačiau didžioji dalis to gali būti siejama su 487 milijonais dolerių, kuriuos 2024 m. surinko „Battlefield AI“ startuolis „Helsing“.

Bristolis ir JK „Silicio pietvakariai“, geriausiai žinomi dėl savo gynybos ir kosmoso pramonės, surinko kitas didžiausias investicijų į gynybą sumas, o antroje vietoje – Paryžius.

Iš tiesų, JK, kuri turi didelę gynybos pramonę, gyvena šešiuose iš 10 didžiausių Europos miestų, kuriuose investuojama į gynybos technologijas, ataskaitoje – Londonas (4 vieta), Redingas (5 vieta), Oksfordas (6), Lydsas (8) ir Kembridžas (9 vieta).

Ataskaitoje taip pat išsamiai aprašoma, kaip rizikos kapitalo investicijos į gynybos technologijas NATO šalyse per pastaruosius 6 metus išaugo keturis kartus ir pasiekė beveik 5,9 mlrd. USD, o bendra gynybos įmonių NATO šalyse ir jos sąjungininkių surinkta suma iki 18 mlrd.

Be to, ataskaitoje suskaičiuota 370 VC remiamų gynybos technologijų startuolių NATO šalyse, kurių bendra įmonės vertė siekia 161 mlrd. O gynybos technologijos sudaro 1,8 % Europos rizikos kapitalo fondų finansavimo, o nuo 2022 m. šis skaičius išaugo tris kartus.

Nepaisant Europos augimo, JAV išlieka dominuojančia jėga gynybos technologijų sektoriuje, o Amerikos gynybos technologijų įmonės pritraukia 83 % rizikos kapitalo investicijų.

Ir nors daugiau nei pusę rizikos kapitalo finansavimo Europos gynybos technologijų startuoliams suteikė žemyno investuotojai, šiais metais JAV investuotojai, suteikę 66% kapitalo Europos gynybos technologijų įmonėms, gerokai paspartėjo.

Atsparumo konferencijoje paskelbtame dokumente „State of Defense Investment 2024: Resilience Builders in NATO & Europe“ taip pat apibūdinta, kaip dvejopo naudojimo technologijos, kurios gali būti taikomos tiek civiliniams, tiek kariniams tikslams, pastebimai išaugo investuotojų susidomėjimu.

„General Catalyst“ generalinė direktorė ir Europos vadovė Jeannette zu Fürstenberg savo pareiškime sakė: „Panaudodami dirbtinio intelekto galią galime ne tik sustiprinti savo gynybos pajėgumus, bet ir plėtoti dvejopo naudojimo technologijas su platesnėmis programomis kritinei nacionalinei infrastruktūrai. Kaip investuotojus, mus skatina misija apsaugoti demokratijas ir kurti atsparią infrastruktūrą.



Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai - Teniso treniruotės - Pranešimai spaudai -