Be kodo ribos: kodėl pirmaujančios pramonės įmonės pasikliauja pasirinktinio kodo kūrimu
Vyksta dirbtinio intelekto revoliucija, be kodo platformos suvaidino svarbų vaidmenį, kaip įmonės kreipiasi į programinės įrangos kūrimą. Šios platformos leidžia vartotojams, turintiems mažai arba visai neturinčių kodavimo žinių, kurti svetaines, programas mobiliesiems ir darbo eigą naudojant vilkimo funkcijas ir iš anksto sukurtus šablonus. Tačiau, nepaisant judėjimo be kodo populiarumo, šios platformos turi keletą apribojimų, dėl kurių svarbiausiems projektams tenka labai pasikliauti pasirinkta programine įranga, programėlėmis ir produktų kūrimu.
Nors be kodo sprendimai siūlo patogumą, greitį ir prieinamumą, jiems dažnai trūksta lankstumo, mastelio ir našumo, kurių reikalauja įmonės lygio programos. Šiame tinklaraštyje nagrinėjamos be kodo įrankių ribos, kodėl individualus kūrimas išlieka būtinas, ir pateikiami realūs pavyzdžiai, pabrėžiantys tinkamos technologijos pasirinkimo svarbą siekiant ilgalaikės sėkmės.
1. Be kodo platformų supratimas
Be kodo platformos, tokios kaip „Bubble“, „Webflow“, „Airtable“ ir „Zapier“, pastaraisiais metais išaugo eksponentiškai. „Gartner“ duomenimis, pasaulinė be kodo rinka 2022 m. viršijo 21,2 mlrd. Šių įrankių patrauklumas yra jų gebėjimas demokratizuoti programų kūrimą mažinant kliūtis patekti į rinką. Pradedantiesiems, mažoms įmonėms ir asmenims, norintiems greitai įdiegti skaitmeninius produktus, šios platformos gali pakeisti žaidimą.
Tačiau pats paprastumas, dėl kurio jie yra prieinami, taip pat nustato apribojimus.
Štai keletas pagrindinių be kodų platformų apribojimų:
1. Ribotas tinkinimas:
Iš anksto sukurti šablonai ir funkcijos dažnai riboja tai, ką galima padaryti. Kai įmonė plečiasi, jai gali prireikti unikalių, patentuotų funkcijų, kurių be kodo platformos negali palaikyti.
2. Našumo apribojimai:
Programos, sukurtos naudojant be kodo platformas, gali neveikti taip efektyviai, kaip parašytos pasirinktiniu kodu, ypač kai tvarkomi dideli duomenų kiekiai arba srautas.
3. Mastelio keitimo problemos:
Programos mastelio keitimas, kad būtų galima valdyti milijonus vartotojų arba integruoti pažangius AI arba ML sprendimus, dažniausiai nepasiekiama daugeliui be kodų sprendimų.
4. Susirūpinimas dėl saugumo:
Daugelis nekoduojančių platformų nesiūlo tokio pat saugumo ar duomenų nuosavybės lygio, kokį suteikia pasirinktinio kodo sprendimai, ypač pramonės šakose, kuriose dirbama su slapta informacija, pvz., finansais ar sveikatos priežiūra.
2. Kodėl pirmaujančios pramonės įmonės renkasi individualų kodą
Nors be kodo puikiai tinka mažo masto projektams ar prototipų kūrimui, pirmaujančioms pramonės šakoms, tokioms kaip finansai, sveikatos priežiūra, el. prekyba ir logistika, dažnai reikia pritaikytų programinės įrangos sprendimų, kurie būtų tvirti, keičiamo dydžio ir saugūs. Pasirinktinis kodas leidžia šioms įmonėms pritaikyti programinę įrangą pagal savo specifinius poreikius, užtikrinant aukščiausią našumo ir saugumo lygį.
1. Mastelio keitimas ir lankstumas
Vienas didžiausių iššūkių, susijusių su platformomis be kodo, yra mastelio keitimas. Pavyzdžiui, „Netflix“ plačiai naudoja pasirinktinį kodą, kad vienu metu tvarkytų milijonus vartotojų srautiniu būdu perduodančių turinį. Priešingai, įrankiams be kodo gali būti sunku keisti našumą įvairiuose regionuose arba valdyti didelius operacijų kiekius.
Imk Amazon kaip kitas pavyzdys. „Amazon“ elektroninės prekybos platforma kasdien tvarko milijonus produktų sąrašų, paieškų ir operacijų. Užpakalinė architektūra, palaikanti šią skalę, sukurta remiantis labai optimizuotu pasirinktiniu kodu, leidžiančiu „Amazon“ integruoti dirbtinį intelektą, kad gautų suasmenintas rekomendacijas, valdyti didžiulius duomenų įkėlimus ir užtikrinti sklandžią naudotojų patirtį visame pasaulyje.
2. Saugumas ir atitiktis
Saugumas yra pagrindinis prioritetas tokiose pramonės šakose kaip bankininkystė, sveikatos priežiūra ir teisinės paslaugos. Remiantis „Cybersecurity Ventures“ ataskaita, iki 2025 m. kibernetiniai nusikaltimai pasauliui kasmet kainuos 10,5 trilijono USD. Esant tokiai dideliam statymui, šių sektorių organizacijos negali sau leisti saugumo nutrūkimų. Be kodo platformos dažnai siūlo mažiau galimybių valdyti saugos funkcijas ir duomenų saugojimą, todėl jos netinkamos programoms, kurioms reikalingos griežtos atitikties priemonės, pvz., HIPAA sveikatos priežiūros srityje arba PCI DSS finansų srityje.
Pavyzdžiui, JP Morgan Chasepasaulinė finansų lyderė, savo banko paslaugoms naudoja pagal užsakymą sukurtus sprendimus. Šios sistemos sukurtos taip, kad atitiktų aukščiausius saugumo ir atitikties standartus, o tai būtų neįmanoma naudojant be kodo platformą. Šifravimui, sukčiavimo aptikimui ir duomenų privatumui reikalingas tikslumas ir gylis reikalauja pasirinktinių kodų sprendimų.
3. Sudėtingos integracijos
Pirmaujančioms pramonės šakoms dažnai reikia integruoti įvairias sistemas – ERP, CRM, atsargų valdymą ir trečiųjų šalių API. Pavyzdžiui, „Salesforce“ integruojasi su tūkstančiais skirtingų sektorių programų, realiuoju laiku valdydama didžiulį duomenų kiekį. Be kodo platforma greičiausiai susidurtų su sudėtingumo lygiu, susijusiu su šios pasirinktinės integracijos lygiu, ypač didelio masto diegimo atveju.
Geras atvejo tyrimas yra Shopify. Nors pati „Shopify“ yra be kodo / mažo kodo platforma, didžiausi ją naudojantys elektroninės prekybos mažmenininkai, norėdami išplėsti platformos funkcionalumą, pasikliovė pasirinktiniu kodu. „Allbirds“, tvarios avalynės įmonė, naudoja tinkintą kodą, integruotą su „Shopify“, kad suasmenintų klientų keliones, stebėtų atsargas ir pasiūlytų sklandžią kelių kanalų patirtį.
Ar pavargote nuo kompromisų dėl funkcionalumo ar mastelio?
Neleiskite, kad kodo apribojimai jus sulaikytų.
3. Populiariausių prekių ženklų, pasirenkančių individualų kodą, atvejų tyrimai realiu gyvenimu
1. Uber
„Uber“ yra puikus pavyzdys įmonės, kuriai nuo pat pirmos dienos reikėjo pasirinktinio kodo. Pavėžėjimo programėlė dabar veikia daugiau nei 900 miestų visame pasaulyje ir per dieną atlieka 18,7 mln. „Uber“ infrastruktūra apima sudėtingus važiavimo suderinimo, GPS integravimo, maršruto optimizavimo, kainų padidėjimo ir net mašininio mokymosi algoritmus, skirtus aptikti sukčiavimą. Be kodo sprendimai tiesiog negalėjo apdoroti tokio masto, sudėtingumo ar realaus laiko duomenų apdorojimo, kurio reikalauja Uber.
2. „Spotify“.
Srautinio transliavimo milžinas „Spotify“ turi daugiau nei 500 milijonų aktyvių vartotojų per mėnesį. Norint valdyti šią didžiulę vartotojų bazę, reikalinga didelio našumo sistema, užtikrinanti nepertraukiamą srautinį perdavimą, kartu integruojanti sudėtingas funkcijas, pvz., suasmenintus grojaraščius, socialines funkcijas ir muzikos rekomendacijas realiuoju laiku. „Spotify“ užpakalinėje programoje veikia pagal užsakymą sukurtos paslaugos, parašytos tokiomis kalbomis kaip „Java“ ir „Python“, pritaikytos našumui ir mastelio keitimui.
4. Hibridinio požiūrio sėkmės istorijos
Kai kurios įmonės griežtai laikosi pasirinktinės programinės įrangos kūrimo, kitos sėkmingai naudoja kodo neturinčio ir pasirinktinio kodo derinį. Pavyzdžiui, Zapieraspopuliari be kodo automatizavimo platforma, leidžia mažesnėms įmonėms automatizuoti darbo eigą be jokio kodavimo. Tačiau „Zapier“ taip pat integruojasi su specialiai sukurtomis API įmonėms, kurioms reikia daugiau lankstumo ir valdymo.
Kitame pavyzdyje Laisvas iš pradžių savo vidinėms operacijoms naudojo be kodo ir mažo kodo įrankius, tačiau augant perėjo prie pasirinktinių sprendimų. Šis pokytis leido „Slack“ greitai išplėsti mastelį ir integruotis su šimtais kitų programų, todėl „Salesforce“ įsigijo ją už 27,7 mlrd. USD.
5. Išvada: geriausias iš abiejų pasaulių
Be kodo platformos yra puikios naujoms įmonėms, prototipų kūrimui ir vidiniams įrankiams, bet kai reikia keisti mastelį ir pasiūlyti tokį našumą, kokio reikalauja pirmaujančios pramonės šakos, pasirinktinis kodas išlieka nepakeičiamas. Įmonėms, siekiančioms ilgaamžiškumo, mastelio ir saugumo, tinkintas kodas siūlo neprilygstamą valdymą, leidžiantį įmonėms optimizuoti sistemas, pasiūlyti unikalių funkcijų ir integruoti sudėtingas technologijas, kurių be kodo sprendimai negali valdyti.
Įrašas Be kodo ribos: kodėl pirmaujančios pramonės įmonės remiasi pasirinktinio kodo kūrimu appeared first on ISHIR | Programinės įrangos kūrimas Indija.