FTC tyrimas nustato „tamsius modelius“, naudojamus daugumoje prenumeruojamų programų ir svetainių

GettyImages-1190694296-1.jpg


JAV federalinė prekybos komisija (FTC) kartu su kitais dviem tarptautiniais vartotojų apsaugos tinklais ketvirtadienį paskelbė „tamsiųjų modelių“ arba manipuliuojančių projektavimo metodų, galinčių kelti pavojų vartotojų privatumui arba stumti, naudojimo rezultatus. pirkti produktus ar paslaugas arba imtis kitų veiksmų, kurių jie kitaip neturėtų. Analizuojant 642 svetaines ir programas, siūlančias prenumeratos paslaugas, atliktas tyrimas parodė, kad dauguma (beveik 76 %) naudojo bent vieną tamsų raštą ir beveik 67 % naudojo daugiau nei vieną.

Tamsūs raštai reiškia įvairius projektavimo būdus, kurie gali subtiliai paskatinti vartotojus imtis kokių nors veiksmų arba kelti pavojų savo privatumui. Jie ypač populiarūs tarp prenumeruojamų svetainių ir programų, o ankstesniais metais buvo FTC dėmesio centre. Pavyzdžiui, FTC padavė į teismą pažinčių programų milžiną „Match“ dėl nesąžiningos veiklos, kuri apėmė prenumeratos atšaukimo sunkumą naudojant tamsius raštus.

Naujos ataskaitos paskelbimas gali reikšti, kad FTC planuoja skirti didesnį dėmesį tokio tipo vartotojų sukčiavimui. Ataskaita taip pat pateikiama tuo metu, kai JAV teisingumo departamentas paduoda „Apple“ į teismą dėl tariamo „App Store“ monopolio – rinkos, kuri generuoja milijardus sąskaitų ir pardavimų už skaitmenines prekes ir paslaugas, įskaitant tas, kurios gaunamos per prenumeruojamas programas.

Ketvirtadienį paskelbtoje naujoje ataskaitoje nagrinėjami įvairūs tamsių modelių tipai, pavyzdžiui, sėlinimas, kliudymas, kibimas, priverstiniai veiksmai, socialinis įrodymas ir kt.

Slaptymasis buvo vienas iš dažniausiai pasitaikančių tamsių modelių tyrime, nurodant negalėjimą išjungti automatinio prenumeratos atnaujinimo prisiregistruojant ir perkant. 81 procentas tirtų svetainių ir programų naudojo šią techniką, siekdamos užtikrinti, kad jų prenumeratos būtų atnaujintos automatiškai. 70 % atvejų prenumeratos teikėjai nepateikė informacijos, kaip atšaukti prenumeratą, o 67 % nenurodė datos, iki kurios vartotojas turėjo atšaukti abonementą, kad jis vėl nebūtų apmokestintas.

Kliūtis yra dar viena dažna prenumeratos programose; Tai apsunkina arba vargina atlikti tam tikrą veiksmą, pvz., atšaukti prenumeratą arba apeiti prisiregistravimą prie nemokamos bandomosios versijos, kai pasiūlymo uždarymo simbolis „X“ yra pilkas ir šiek tiek paslėptas.

Nerimavimas reiškia, kad pakartotinai prašoma vartotojo atlikti tam tikrus veiksmus, kurių įmonė nori, kad jie imtųsi. (Nors tai nėra prenumeratos programa, vienas pykčio pavyzdžių yra tai, kad „TikTok“ dažnai pakartotinai ragina vartotojus įkelti savo kontaktus į programą, net vartotojui pasakius „ne“.)

Priverstinis veiksmas reiškia, kad reikalaujama, kad vartotojas atliktų tam tikrus veiksmus, kad pasiektų konkrečias funkcijas, pvz., užpildytų savo mokėjimo informaciją, kad galėtų dalyvauti nemokamoje bandomojoje versijoje – to reikalavo 66,4 % tyrime dalyvavusių svetainių ir programų.

Tuo tarpu socialinis įrodymas naudoja minios galią, kad paveiktų vartotoją, dažniausiai pirkdamas, rodydamas su tam tikra veikla susijusius rodiklius. Tai ypač populiaru elektroninės prekybos pramonėje, kur įmonė parodys, kiek kitų naršo tą patį produktą arba deda jį į savo krepšelį. Prenumeruojamų programų atveju socialinis įrodymas gali būti naudojamas siekiant paskatinti vartotojus užsiregistruoti prenumerata, parodant, kiek kitų daro tą patį.

Tyrimas parodė, kad 21,5 % jų išnagrinėtų svetainių ir programų naudojo pranešimus ir kitas socialinio įrodymo formas, kad paskatintų vartotojus užsiregistruoti prenumerata.

Svetainės taip pat gali bandyti įteigti skubos jausmą, kad vartotojai pirktų. Tai reguliariai matoma „Amazon“ ir kitose el. prekybos svetainėse, kur žmonės įspėjami apie mažą atsargų kiekį, skatinant juos greitai išsiregistruoti, tačiau tai gali būti rečiau naudojama prenumeratams parduoti.

Sąsajos trukdžiai – tai plati kategorija, nurodanti būdus, kaip programa arba svetainė yra sukurti taip, kad paskatintų vartotoją priimti verslui palankų sprendimą. Tai gali apimti tokius dalykus kaip išankstinis prekių pasirinkimas, pvz., ilgesnės ar brangesnės prenumeratos (kaip tai padarė 22,5 % tiriamųjų), arba „klaidingos hierarchijos“ naudojimas, kad būtų vizualiai geriau pateiktos verslui palankesnės galimybės. Pastaruoju tyrime naudojosi 38,3 proc.

Sąsajos trukdžiai taip pat gali būti susiję su tuo, ką tyrime vadina „patvirtinant gėdinimą“ – tai reiškia, kad kalbos naudojimas sukelia emocijoms manipuliuoti vartotojo sprendimų priėmimo procesu, pvz.: „Nenoriu praleisti, užsiprenumeruokite mane!

Tyrimas buvo atliktas nuo sausio 29 d. iki vasario 2 d., kaip Tarptautinio vartotojų apsaugos ir vykdymo užtikrinimo tinklo (ICPEN) metinės apžvalgos dalis. Jame dalyvavo 642 svetainės ir programos, siūlančios prenumeratą. FTC imasi pirmininkavimo ICPEN 2024–2025 m. laikotarpiui. Šiame tyrime dalyvavo pareigūnai iš 27 valdžios institucijų iš 26 šalių, naudodami Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos sukurtus tamsius modelių aprašymus. Tačiau jų darbo tikslas nebuvo nustatyti, ar kuri nors praktika buvo neteisėta paveiktose šalyse; tai sprendžia atskiros vyriausybės.

FTC dalyvavo ICPEN peržiūroje, kuri taip pat buvo derinama su Global Privacy Enforcement Network – daugiau nei 80 privatumo apsaugos institucijų tinklu.

Tai ne pirmas kartas, kai FTC išnagrinėjo tamsių raštų naudojimą. 2022 m. ji taip pat parengė ataskaitą, kurioje išsamiai aprašyti tamsūs modeliai, tačiau tai neapsiribojo tik prenumeruojamomis svetainėmis ir programomis. Vietoj to, senesnėje ataskaitoje buvo nagrinėjami tamsūs modeliai įvairiose pramonės šakose, įskaitant el. prekybą ir vaikų programas, taip pat įvairių tipų tamsūs modeliai, pvz., naudojami slapukų sutikimo reklamjuostėse ir kt.



Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai - Teniso treniruotės - Pranešimai spaudai -