„Index Ventures“ pritraukia 2,3 mlrd. USD naujiems rizikos ir augimo fondams
„Index Ventures“ skelbia 2,3 milijardo dolerių naujų fondų, skirtų naujos kartos technologijų startuoliams finansuoti visame pasaulyje. Šie nauji fondai yra paskirstyti įvairiuose etapuose: 800 mln. USD skirta rizikos investicijoms, o 1,5 mlrd. USD – augimo ir vėlyvosios stadijos įmonėms.
Kaip šios lėšos skiriasi nuo ankstesnių? 2021 m. „Index Ventures“ surinko 900 mln. USD „Index Ventures XI“ ir 2 mlrd. USD „Index Ventures Growth VI“, taip pat turi atskirą ankstyvosios stadijos fondą. 2022 m. įmonė surinko 300 mln. USD savo pradiniam fondui „Index Origin II“.
Taigi šis fondas yra per plauką mažesnis. Tačiau įmonė teigia, kad tai tik apie dabartinei rinkai tinkamos sumos surinkimą. „Index“ teigia, kad šiam lėšų rinkimo procesui skyrė vos kelias savaites ir visas lėšas surinko iš esamos LP bazės.
„Esame tikrai laimingoje situacijoje, kai mūsų lėšos buvo surinktos per kelias savaites daugiausia iš esamų LP, ir mes tikrai per daug užsiprenumeravome“, – Nina Achadjian (nuotraukoje kairėje), indekso partnerė, įsikūrusi San Franciske ir daugiausia dėmesio skirianti B2B verslui. programinė įranga, vertikali SaaS ir AI, sakė „TechCrunch“.
„Ir mes labai apgalvojome dydį. Manau, būtų labai lengva tiesiog toliau rinkti didesnes lėšas. Mes taikėme metodą „iš apačios į viršų“ ir pažvelgėme: „Kokio masto augimo ciklai vyksta šiuo metu? Kur yra galimybės rizikuoti?“ – pridūrė ji.
Rizikos investicijų įmonė šiuos raundus skirsto į dvi kategorijas: AI ir kitas. DI finansavimo raundai pradiniame ir A serijos etapuose yra daug didesni nei vidutinis finansavimo etapas. Tačiau šiais laikais ne AI serijos A turai yra šiek tiek mažesni. Štai kodėl tai tarsi išsilygina ir „Index Ventures“ surinko daugiau ar mažiau tokią pat sumą.
Kalbant apie vėlyvojo etapo sandorius, vidutinis vėlyvosios stadijos turų dydis nuo 2021 m. smarkiai sumažėjo. Štai kodėl šių metų augimo fondas yra mažesnis.
„Mes negalvojame apie turto sujungimą. Ir aš manau, kad jūsų nuomone, kiti pramonės žmonės, kurie tapo dideli, iš tikrųjų perėjo prie turto kaupimo, o tai yra visiškai kitokia strategija“, – Niujorke įsikūręs Indekso partneris Shardulas Shahas (nuotraukoje dešinėje), daugiausia dėmesio skiriantis įmonių investavimui. , infrastruktūros saugumas ir dirbtinis intelektas, sakė „TechCrunch“.
AI kaip inovacijų greitintuvas
Tuo pačiu metu komanda mano, kad pastarojo meto pažanga dirbtinio intelekto srityje yra reikšmingas technologijų proveržis ir gali paskatinti naują paleidimo galimybių bangą.
„Manau, kad šiuo metu yra tikras pamatų modelių skaičiavimas”, – sakė Achadjian. „Atrodo, kad tai tarsi konsoliduojasi į tris ar keturias įmones. Atrodo, kad vis dar yra keletas atvirų klausimų, susijusių su saugumu, pristatymo sąnaudomis – šiomis išvadų sąnaudomis – ir tuo, kaip laikui bėgant šie dalykai didės.
„Tačiau manau, kad iš tikrųjų yra didžiulė galimybė, kai bus atsakyta į šiuos klausimus, daugeliui verslininkų remtis šiais elementais, kad iš tikrųjų būtų sukurta pridėtinė vertė, kuri nėra tik ypatybė“, – pridūrė ji. Anot jos, AI erdvėje „geriausia dar gali būti“.
Shahas pridūrė, kad dirbtinis intelektas taip pat sukuria galimybes investuoti į naujas pramonės šakas rizikos kapitalo įmonėms. Pavyzdžiui, gamyba, vaistų atradimas ir teisinės paslaugos paprastai nėra pramonės šakos, kuriose naudojamos technologijos. Tačiau ateinančiais metais dirbtinis intelektas gali tapti inovacijų katalizatoriumi šiose vertikalėse.
Turint tai omenyje, „Index Ventures“ išliks oportunistinė rizikos kapitalo įmonė, kuri investuoja visais etapais į 24 technologijų ekosistemas – nuo Šiaurės Amerikos iki JK, Europos ir Izraelio. Įmonė turi biurus San Franciske, Londone ir Niujorke, tačiau turi pasaulinę strategiją su pasauliniais fondais, viena vieninga komanda ir fondais, kurie nėra būdingi konkrečiai vertikalei, nes technologijų pramonė keičiasi sparčiai.
O pažvelgus į „Index Ventures“ investicijų portfelį, jame yra keletas sėkmingiausių pastarųjų kelerių metų technologijų įmonių, tokių kaip „Figma“, „Revolut“, „Roblox“, „Scale AI“ ir „Wiz“. Per pastaruosius 28 metus „Index Ventures“ finansavo 108 vienaragius, 23 dekacornus ir 57 įmones, kurios išėjo į biržą. Nėra jokios priežasties keisti receptą, kuris jau veikia.