Kaip virti žalias pupeles
Šiame įraše gali būti filialų nuorodų. Žr. mano atskleidimo politiką.
Išmokite virti šparagines pupeles, kad tos tobulai traškios, švelnios ir ryškiai gražios daržovės būtų skanios prie įvairių gardžių garnyrų arba įtrauktų į kitus pupelių šventimo receptus!
Man artėja 11 metų, kai rašau dienoraščius čia, „The Daring Gourmet“, ir galbūt jūs apie mane nežinote, kad aš taip pat esu „Pupų karalienė“. Jei turite klausimų apie pupelių auginimą, pupelių veisles, pupelių derliaus nuėmimą, pupelių laikymą, pupelių sėklų išsaugojimą, pupelių apdorojimą, pupelių šaldymą, džiovinimą šaldant, pupelių džiovinimą, pupelių marinavimą, pupelių konservavimą ir pupelių virimą…*užgniaužia kvapą* …aš tave apdengiu. Ir šiandien aš pasidalinsiu nuoseklia pamoka, kaip virti šparagines pupeles arba bet kokias snapines pupeles.
Bet pirmiausia, atsižvelgiant į tai, kad po 11 metų aš tik ką tik atskleidžiau savo alter ego, turėčiau supažindinti jus su savo sodu. Bent jau pupelių dalis. (Mano papildomi alter ego Skvošo karalienė, Pomidorų karalienė, Melionų karalienė ir Bulvių karalienė turės palaukti kitą kartą.) Tačiau jei jums nerūpi puikavimosi teisės į pupelių karalienę, tiesiog slinkite žemyn į dienoraščio įrašo mokomoji dalis. Aš neįsižeisiu. Aš tiesiog išeisiu į lauką ir susirasiu naujų pupelių draugų.
Jau daug metų esu aistringas sodininkas. Net vaikystėje visada domėjausi dalykų auginimu, o mano tėvai puikiai davė man savo kiemo plotus, kad galėčiau išsikasti ir sodinti, net kai jis neatrodė pats gražiausias. Nuo to laiko tie nedideli vaikystės eksperimentai išsiplėtė į didelio masto rimtą sodininkystę.
Aš naudoju tik bearimo sodininkystės metodą. Turiu savo „kirminų fermą“ ir pati verdu sliekų arbatą. Reguliariai priverčiau burbuliuoti savo komposto arbatą, kurioje gausu mikroorganizmų. Skaitau knygas apie dirvožemio mikrobiologiją ir domiuosi. Ir man labai svaigsta galva, kai matau, kad mano sode auga grybai ir mikorizė – tai ženklas, kad vyksta geri dalykai. Taip, aš esu tai, ką galėtumėte pavadinti kietuoju branduoliu.
Aš užauginu daug daugiau, nei mūsų šeima gali suvalgyti (pavyzdžiui, praėjusį sezoną beveik 1000 svarų bulvių ir 86 melionai), o ko nevalgome šviežio arba neužšaldome/užšaldome sauso, su malonumu atiduodame draugams ir kaimynams. Dalis sodo džiaugsmo man yra dalijimasis turtais. Aš auginu šimtus paveldimų veislių iš beveik visų įmanomų daržovių rūšių, kurių sėklų kolekcijoje yra daugiau nei 350 skirtingų paveldimų veislių iš viso pasaulio. Vieną iš šių dienų turiu jus nuvesti į virtualų vaizdo turą po mano sodą. Tačiau šiandien, kadangi mes daugiausia dėmesio skiriame šparaginių pupelių virimui, pateiksiu jums žvilgsnį į vieną savo sodo dalį: „pupelių sodą“.
Turiu daugiau nei 40 paveldimų pupelių veislių ir manau, kad daugiausiai tuo pačiu metu išauginau 27 pupeles. Per vieną skynimo seansą nuskinau daugiausiai pupelių: 53 svarai per 2 valandas. Tai buvo prieš du mėnesius po to, kai grįžome iš 2 1/2 savaitės praleistų Anglijoje ir aš paskyriau sodinimą / derliaus nuėmimą taip, kad jis sutaptų su mūsų grįžimu. Na, aš tikrai gerai tai padariau. Tai, ką iš pradžių maniau esant gera, reiškė a pamišusi daug darbo renkant ir apdorojant jau kitą dieną po mūsų atskridimo, reaktyvinis atsilikimas ir viskas! Pupelės, krūminės pupelės, šparaginės pupelės, kevalinės pupelės, šlamutinės pupelės, sparnuotos pupelės, makaroninės pupelės – visų spalvų ir rūšių pupelės nuo žalios ir geltonos iki rožinės ir violetinės. Tai beprotiškas darbo jėgos kiekis, reikalingas sodininkystei, apie kurį dauguma žmonių negalvoja. Bet kai viskas, ką matote, yra tų darbų vaisiai, ar galite juos kaltinti? Jie nuostabūs!
Kaip virti žalias pupeles
Gerai, pereikime prie to! Kaip virti šparagines pupeles…
Pagrindinis šviežių šparaginių pupelių virimo būdas yra paprastas, o galutinis rezultatas yra toks, kuriuo galėsite mėgautis vienu, su trupučiu druskos ir pipirų, arba pridėti papildomų papuošimų, pvz., aliejaus, citrinos ir kitų prieskonių, arba naudoti tas virtas pupeles receptas, kuris jų reikalauja. Ir kad ir kokiu pavadinimu juos žinotumėte – šparaginės pupelės, šparaginės pupelės, šparaginės pupelės – ir įskaitant geltonąsias vaško pupeles, kepimo būdas yra tas pats.
1 veiksmas: nuplaukite ir supjaustykite pupeles
Nuplaukite pupeles kiaurasamtyje ir pirštais arba peiliu nuplėškite arba nukirpkite galus. Galite apkarpyti tik stiebo galą arba abu galus. Priklausomai nuo pupelių veislės, pavyzdžiui, prancūziško haricot vert, atrodo elegantiškai palikti smailų galą, tačiau tai griežtai priklauso nuo asmeninių pageidavimų ir tai, kaip jas patieksite.
2 veiksmas: blanširuokite žalias pupeles
Šparagines pupeles blanširuoti būtina norint tinkamai jas virti. Blanširavimas reiškia daržovės virimą trumpą laiką, kol ji tampa traški ir išlaiko ryškiai žalią spalvą. Taip galėsite ruošti pupeles papildomais būdais, pavyzdžiui, kepti keptuvėje aliejuje ar svieste su prieskoniais arba dėti jas į troškintuvą, kad jos nepervirtų. Nes niekas nemėgsta minkštų pupelių. Nebent jūs darote britą Mūsiški žirniai. Bet tai yra kitaip.
Puodą gausiai pasūdyto vandens užvirinkite. Rekomenduojama 2 šaukštai druskos vienam litrui vandens (naudokite košerinę arba jūros druską, valgomoji druska yra aštraus skonio). Tai beveik sūrymas. Ši didelė druskos koncentracija padeda greitai suminkštinti pupeles, kad išsaugotų ryškią jų spalvą.
Paruoškite ledo vonią, į didelį dubenį įpildami šalto vandens su ledo kubeliais.
Sudėkite pupeles į verdantį vandenį. Jei valgysite pupeles tokias, kokios yravirkite apie 3-5 minutes, kol suminkštės, bet išliks šiek tiek traškūs (kuo plonesnis pupelės skersmuo, tuo trumpesnis kepimo laikas). Konsistencija turi būti „šlifuota“ ir tokia, kad galėtumėte perkąsti negirdėdami jos girgždėjimo. Jei po blanširavimo planuojate virti pupeles toliau (pavyzdžiui, troškindami juos aliejuje, greitai sudegindami arba naudodami puode), virkite 2–3 minutes.
3 veiksmas: sukrėskite žalias pupeles
Išimkite pupeles ilgomis žnyplėmis ir nedelsdami panardinkite jas į ledo vonią, kad atvėstų.
Blanširuotų šparaginių pupelių panardinimo į ledinį vandenį tikslas yra neleisti joms toliau virti. Taip jie išsaugos savo trapumą ir švelnumą bei ryškiai žalią spalvą. Ledo vonios metodas taip pat vadinamas jų „šokiravimu“ (nejuokauju, pavyzdžiui, žengimas iš karštos pirties į ledinį dušą, tai tikrai šokiruoja!).
3 veiksmas: nusausinkite šparagines pupeles
Nusausinkite pupeles kiaurasamtyje, tada padėkite ant popierinio rankšluosčio arba švaraus virtuvinio rankšluosčio ir nusausinkite.
Ir tai viskas! Jei nepanaudosite iš karto, šparagines pupeles galite laikyti šaldytuve iki 2 dienų.
Šiuo metu turite pasirinkimų: valgykite šparagines pupeles dabar, toliau ruoškite jas troškindami ir pagardindami prieskoniais arba naudokite bet kuriame recepte, kuriame reikia šparaginių pupelių. Arba galite juos užšaldyti, kad galėtumėte naudoti ateityje (žr. toliau).
Žaliųjų pupelių užšaldymas
Norėdami užšaldyti blanširuotas šparagines pupeles, kad galėtumėte naudoti ateityje, leiskite joms visiškai atvėsti, nusausinkite, paskleiskite ant kepimo skardos ir padėkite į šaldiklį. Užšaldykite bent valandą, kol jie sušals, tada perkelkite į šaldymo maišelį arba šaldiklio indą. Jie išliks iki 3 mėnesių. Jas galima užšaldyti dar ilgiau, tačiau laikui bėgant jų tekstūra blogės.
Žaliųjų pupelių receptai
Yra begalė būdų, kaip panaudoti blanširuotas šparagines pupeles. Pavyzdžiui, galite juos pakepinti aliejuje su česnaku, citrinos sultimis ir druska bei pipirais. Arba pakepinkite juos svieste ir pabarstykite žolelėmis arba įvairiais jūsų pasirinktais prieskoniais (pavyzdžiui, išbandykite mano Pagardinta druska arba Citrinų pipirų prieskoniai). Arba galite tiesiog išmesti juos į lydytą sviestą arba sudėtinį sviestą ir patiekti. Ir jūs naudojate juos bet kuriame recepte, kuriame reikia šparaginių pupelių. Štai tik kelios idėjos:
Ir štai! Dabar, kai žinote, kaip virti šparagines pupeles blanširuojant ir sukrečiant ledu, turite tuščią paletę, kurioje rasite daugybę šparaginių pupelių receptų ir skanių jų naudojimo būdų!
Taip pat būtinai peržiūrėkite mano mokymo programą Kaip virti žirnius!
Kaip virti žalias pupeles
Išmokite virti šparagines pupeles, kad tos tobulai traškios, švelnios ir ryškiai gražios daržovės, kuriomis galėsite mėgautis prie įvairių garnyrų arba įtraukti į kitus pupelių šventimo receptus!
- 1 svaras šviežios šparaginės pupelės arba geltonosios vaško pupelės
- sūdyto vandens virimui (naudokite košerinę arba jūros druską)
-
Nuplaukite pupeles kiaurasamtyje ir pirštais arba peiliu nuplėškite arba nukirpkite galus. Galite apkarpyti tik stiebo galą arba abu galus. Puodą gausiai pasūdyto vandens užvirinkite. Rekomenduojama 2 šaukštai druskos vienam litrui vandens (naudokite košerinę arba jūros druską, valgomoji druska yra aštraus skonio). Ši didelė druskos koncentracija padeda greitai suminkštinti pupeles, kad išsaugotų ryškią jų spalvą. Paruoškite ledo vonią, į didelį dubenį įpildami šalto vandens su ledo kubeliais.
-
Sudėkite pupeles į verdantį vandenį. Jei valgysite pupeles tokias, kokios yravirkite apie 3-5 minutes, kol suminkštės, bet išliks šiek tiek traškūs (kuo plonesnis pupelės skersmuo, tuo trumpesnis kepimo laikas). Konsistencija turi būti „šlifuota“ ir tokia, kad galėtumėte perkąsti negirdėdami jos girgždėjimo. Jei po blanširavimo planuojate virti pupeles toliau (pavyzdžiui, troškindami juos aliejuje, greitai sudegindami arba naudodami puode), virkite 2–3 minutes.
-
Išimkite pupeles ilgomis žnyplėmis ir nedelsdami panardinkite jas į ledo vonią, kad atvėstų. Nusausinkite pupeles kiaurasamtyje, tada padėkite ant popierinio rankšluosčio arba švaraus virtuvinio rankšluosčio ir nusausinkite. Jei nepanaudosite iš karto, šparagines pupeles galite laikyti šaldytuve iki 2 dienų. Šiuo metu turite pasirinkimų: valgykite šparagines pupeles dabar, toliau ruoškite jas troškindami ir pagardindami prieskoniais arba naudokite bet kuriame recepte, kuriame reikia šparaginių pupelių. Arba galite juos užšaldyti, kad galėtumėte naudoti ateityje (žr. tinklaraščio įrašą).
Kalorijos: 35kcalAngliavandeniai: 8gBaltymai: 2gRiebalai: 0.3gSotieji riebalai: 0.1gPolinesotieji riebalai: 0.1gMononesotieji riebalai: 0,01gNatris: 7mgKalis: 239mgPluoštas: 3gCukrus: 4gVitaminas A: 782TVVitaminas C: 14mgKalcis: 42mgGeležis: 1mg